Profesjonalne zaplecze aplikacji VisiMed, czyli o tym co jest ważne, a czego nie widać


Jak w aplikacji VisiMed działa umawianie wizyt do lekarza i zamawianie recepty on-line? Skąd  VisiMed wie w której aptece dostępne są leki, których szukasz? Na jakiej podstawie uzupełniają się automatycznie informacje dotyczące dawkowanie leków? Jak to się dzieje, że zalecone przez lekarza dawkowanie leku wyświetla się w VisiMed? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule.

 4 705 949 wolnych terminów wizyt dostępnych na najbliższy rok

W zakresie rezerwacji wizyt lekarskich oraz zamówień na recepty  VisiMed współpracuje z serwisem LekarzeBezKolejki.pl. Za pomocą VisiMed umówisz więc wizytę lekarską bez konieczności dzwonienia, czy stania w kolejce do rejestracji. Wystarczy, że w wyszukasz lekarza, dodatkowo za pomocą filtrów możesz zawęzić wyszukiwanie co do charakteru wizyty (wizyta pierwszorazowa NFZ, kontrolna NFZ lub prywatna), a także jej formy (wizyta w gabinecie, porada telefoniczna czy konsultacja on-line). Możesz także wygodnie zamówić receptę na kontynuację leczenia. Jak to wygląda od strony przychodni? Twoja rezerwacja widoczna jest dla personelu placówki medycznej, a po zatwierdzeniu, otrzymasz powiadomienie o jej przyjęciu.  W wielu przychodniach już nie trzeba czekać na zatwierdzenie przez rejestratorkę, wszystko odbędzie się automatycznie – jednak nie wszystkie przychodnie są aż takie nowoczesne. Jeśli na stałe przyjmujesz leki, a Twoja przychodnia udostępnia możliwość zamówienia recept na kontynuację leczenia za pośrednictwem portalu LekarzeBezKolejki.pl, to również za pomocą VisiMed możesz zamówić w niej receptę. Wówczas po realizacji takiego zamówienia otrzymasz e-Receptę wraz z kodem PIN wprost do aplikacji, z którą wystarczy pójść do apteki i dyskretnie, oraz wygodnie pokazać kod, który ułatwi farmaceucie odczytanie recepty.

Dawkowanie leku z systemu medycznego wprost do aplikacji VisiMed

VisiMed współpracuje także z oprogramowaniem gabinetowym oraz aplikacjami medycznymi produkcji KAMSOFT. Oznacza to, że kiedy lekarz wystawia dla Ciebie e-Receptę korzystając z dowolnego z tych systemów, wówczas informacja o dawkowaniu przepisanego leku, przekazywana jest wraz z e-Receptą wprost do Twojego Terminarza Dawkowania w VisiMed. Niczego nie musisz wprowadzać ręcznie, jak byłoby to konieczne we wszystkich innych aplikacjach! Dzięki temu możesz od razu rozpocząć zaleconą terapię i wygodnie oznaczać zażycie kolejnych dawek przepisanego leku. Ta informacja przyda się w przyszłości zarówno w aptece, jak i w przychodni.

W ponad 10 400 aptekach sprawdzana jest dostępność leku, którego szukasz za pomocą VisiMed

VisiMed wyszukuje dla Ciebie leki korzystając z serwisu KtoMaLek.pl. Kiedy znajdziesz aptekę, która posiada poszukiwany lek, to możesz go zarezerwować za pomocą aplikacji i odebrać w wybranej przez Ciebie aptece.  Kiedy Ty złożysz rezerwację, po drugiej stronie farmaceuta widzi Twoje zamówienie, przyjmuje je do realizacji i rezerwuje opakowanie leku dla Ciebie. W tym momencie dostajesz powiadomienie w VisiMed oraz informację na adres e-mail, że lek jest gotowy do odbioru. Z serwisem KtoMaLek.pl współpracuje już ponad 10 400 aptek, to oznacza, że aż w tylu aptekach sprawdzana jest dostępność danego produktu leczniczego. To bardzo ważne szczególnie w okresach kiedy występują niedobory leków i trudno jest je kupić.

Masz wątpliwości odnośnie zażywania leku? Zapytaj Farmaceutę za pomocą VisiMed

„Zapytaj Farmaceutę” to funkcjonalność VisiMed, która daje Ci możliwość kontaktu z farmaceutą np. kiedy potrzebujesz skonsultować sposób zażycia leku lub zapytać o interakcje zażywanego leku z innym produktami, które przyjmujesz. Jak to działa? Kiedy Ty zadasz pytanie za pomocą VisiMed, widzi je farmaceuta i wolnej chwili może na nie odpowiedzieć. Co roku firma KAMSOFT (producent aplikacji VisiMed) organizuje konkurs „Przyjaciel Pacjenta” w którym wyróżnieni zostają farmaceuci, którzy odpowiedzieli na największą liczbę pytań zadanych przez pacjentów.

Wiedzę o lekach aplikacja VisiMed czerpie z bazy, z której korzystają lekarze i farmaceuci

Kiedy wyszukujesz nazwę leku w VisiMed podpowiada Ci się nie tylko nazwa, ale również dawka, wielkość opakowania, producent. Z kolei gdy wprowadzasz dawkowanie leku do Terminarza Dawkowania uzupełniają się automatycznie niektóre pola. Dzieje się tak dzięki temu, że VisiMed korzysta z bazy leków KS-BLOZ.  W bazie KS-BLOZ znajdują się wszystkie dopuszczone do obrotu na polskim rynku produkty lecznicze wraz z informacją o dawce, postaci, wielkości opakowania oraz producencie itp. Baza ta jest na bieżąco uzupełniania we współpracy z producentami farmaceutycznymi. To właśnie z tej bazy korzystają lekarze przepisując lek pacjentom, a także farmaceuci realizując receptę czy sprzedając produkty w aptece.

Jak widzisz aplikacja VisiMed oparta jest na wiedzy profesjonalistów i korzysta z narzędzi dla nich dostępnych. Być może nie zdajesz sobie sprawy, że za VisiMed stoi cały sztab ludzi, których zadaniem jest dbanie o zawsze aktualne dane oraz rozwijanie aplikacji. A wszystko po to, abyś mógł(a) każdego dnia i o każdej porze w wygodny i nowoczesny sposób dbać o zdrowie Twoje i Twojej rodziny.