Monitoruj swoje zdrowie z VisiMed


Chcesz świadomie dbać o swoje zdrowie? Zastanawiasz się jak zacząć? Zrób pierwszy krok i zacznij monitorować swoje zdrowie prowadząc cykliczne pomiary np. masy ciała, ciśnienia krwi, temperatury czy poziomu glukozy we krwi. Możesz to zrobić prosto w bezpłatnej aplikacji VisiMed.  Jak to działa?

VisiMed umożliwia codzienne zapisywanie wartości uzyskanych z pomiarów ciśnienia tętniczego krwi, poziomu glukozy we krwi, saturacji, temperatury, masy ciała oraz wzrostu. Następnie dla każdego z tych pomiarów tworzony jest wykres wraz z zaznaczoną normą. Dzięki czemu jesteś w stanie w łatwy sposób zaobserwować pewne trendy czy wychwycić niepokojące sygnały.

Wprowadzanie danych z pomiarów do aplikacji VisiMed.

Swoje parametry zdrowotne możesz wprowadzić w module „Twoje Pomiary”. Poza wartościami z pomiarów w aplikacji wskazujesz datę i godzinę pomiaru, co pozwoli na pokazanie tych wartości na osi czasu. W przypadku pomiaru poziomu glukozy we krwi VisiMed zapyta Cię dodatkowo czy pomiar był wykonywany przed czy po posiłku. W zależności od rodzaju używanego przez Ciebie glukometru , możesz wskazać także jednostkę pomiaru.

Wizualizacja wprowadzonych pomiarów w aplikacji.

W VisiMed Twoje pomiary przedstawione są na wykresach w skali dnia, tygodnia, miesiąca i roku. Dodatkowo na wykresach zobaczysz zaznaczone normy dla danego pomiaru, a w przypadku prowadzenia pomiarów masy ciała, po wskazaniu wzrostu, wyświetli się Twój indeks masy ciała (BMI).

Przykładowe pomiary ciśnienia tętniczego krwi w VisiMed 

Dlaczego warto prowadzić swoje pomiary w VisiMed?

Prowadzenie zapisu pomiarów na kartce jest uciążliwe. Po pierwsze kartka czy zeszyt mogą się zgubić, po drugie będzie Ci trudniej zauważyć pewne trendy czy niepokojące zjawiska. Zapisywanie pomiarów w aplikacji VisiMed jest po prostu łatwiejsze, ponieważ telefon masz zwykle przy sobie, na wykresach zobaczysz prezentację wartości w czasie i w razie potrzeby możesz te wyniki pokazać lekarzowi.

Warto także wspomnieć, że posiadacze urządzeń mobilnych marki Apple udzielając dostępu do danych zgromadzonych w aplikacji Zdrowie, mogą wyświetlić pomiary tam zgromadzone w VisiMed. Zapisując dane z pomiarów w VisiMed zyskujesz:

  • Czytelny, kompletny zapis pomiarów;
  • Wizualizację pomiarów na wykresach wraz z zaznaczonymi normami;
  • Wgląd do pomiarów zawsze, gdy tego potrzebujesz.

Pobierz aplikację VisiMed z Google Play lub App Store i już dziś zarządzaj swoim zdrowiem mobilnie!

VisiMed to bezpłatna aplikacja dla pacjentów, dzięki której kompleksowo zadbasz o zdrowie Twoje i Twojej rodziny. Za jej pomocą szybko i sprawnie zarezerwujesz leki w aptece, umówisz wizytę do lekarza, czy zamówisz receptę na kontynuację leczenia. Aplikacja zapewnia dostęp do wyszukiwarek lekarzy, placówek medycznych oraz aptek.