Dodaj dawkowanie leków do VisiMed, a aplikacja będzie Ci automatycznie przypominać o porze ich przyjmowania!


Jedną z głównych przyczyn nieskuteczności leczenia jest nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych, do których zaliczamy m.in. problemy z regularnym przyjmowaniem leków. Nierzadko pacjenci po prostu zapominają o zażyciu leku. I tutaj z pomocą przychodzi aplikacja VisiMed.

Aplikacja przypomni o regularnym przyjmowaniu leku, z uwzględnieniem m. in. pory dnia oraz podpowie, czy przyjmujesz dany produkt przed czy po posiłku.

Jak to działa?

Z VisiMed to proste. Wystarczy, że dodasz dawkowanie leku i będziesz odznaczać jego zażycie. Możesz śledzić też historię zażywanych leków, wpisywać zmiany nastrojów czy objawy niepożądane związane z przyjęciem danego produktu.

Zobacz jak w kilku krokach dodać dawkowanie, odznaczać zażycie leków i poprawić skuteczność swojej farmakoterapii razem z VisiMed:

-> Wskaż lek, dla którego chcesz dodać dawkowanie

Produkt możesz wybrać skanując kod QR bądź kod kreskowy z jego opakowania lub wyszukując go podając jego nazwę. Jeśli prowadzisz apteczkę w VisiMed wybierz produkt, dla którego chcesz utworzyć dawkowanie.

->Wskaż powód przyjmowania leku

Możesz przy danym leku zamieścić informację odnośnie powodu jego przyjmowania np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, czy inne informacje te możesz wybrać korzystając z rozwijalnej listy lub dodać własne.

->Uzupełnij informacje dotyczące szczegółów dawkowania

Po wskazaniu produktu, określ szczegóły dotyczące jego przyjmowania tj.:

  1. częstotliwość przyjmowania produktu (ile razy dziennie, w jakim odstępie czasowym, jednorazowo czy doraźnie);
  2. dawkę i porę dnia;
  3. datę rozpoczęcia kuracji oraz czas przyjmowania produktu (np. przez miesiąc, do końca opakowania);
  4. sposób przyjmowania np. doustnie oraz powiązanie przyjmowania leku z posiłkiem np. na czczo.

->Odznaczaj zażycie leku.

Skrupulatne prowadzenie “Terminarza dawkowania” pozwoli na podgląd tego jakie leki w danym czasie zażywasz. Jeśli prowadzisz w VisiMed apteczkę, automatycznie odliczać będą się zażyte dawki leku.

-> Wprowadzaj na bieżąco objawy niepożądane po zażyciu leku … W aplikacji VisiMed możesz zapisywać adnotacje na temat reakcji niepożądanych czy nastrojów, które pojawiły się po zażyciu danego leku. Takie informacje przydadzą się podczas wizyty u lekarza.

Przykładowe prowadzenie terminarza dawkowania w VisiMed

Czy wiesz, że VisiMed korzysta z profesjonalnej bazy leków, na której pracują lekarze i farmaceuci?

Aplikacja VisiMed posiada dostęp do profesjonalnej bazy leków KS-BLOZ, w której znajdują się wszystkie dopuszczone do obrotu na polski rynek produkty lecznicze wraz z informacją o dawce, postaci, wielkości opakowania oraz producencie itp. Dzięki temu aplikacja podpowie Ci konkretny produkt leczniczy, a także automatycznie uzupełni niektóre dane związane z produktemw trakcie ustalania jego dawkowania w “Terminarzu dawkowania”.

Dawkowanie leku wprost z systemu medycznego do aplikacji VisiMed

Systemy medyczne produkcji KAMSOFT S.A, (KS-SOMED, KS-PPS) umożliwiają automatyczne przekazanie wprost do aplikacji szczegółów dotyczących dawkowania przepisanego przez lekarza leku podczas wystawiania e-Recepty.

Dlaczego warto prowadzić terminarz dawkowania w VisiMed:

  1. dbasz o skuteczność i bezpieczeństwo terapii;
  2. eliminujesz najczęściej popełniane błędy w przyjmowaniu leków (np. związane z uwzględnieniem posiłków);
  3. możesz uzupełniać informacje dotyczące stosowania takie jak zaobserwowane reakcje niepożądane.

Już dziś pobierz aplikację mobilną VisiMed z GooglePlay lub AppStore i korzystaj ze wsparcia w systematycznym zażywaniu leków.